BASIN AÇIKLAMASI

Tekirdağ Otizm ve Özel Bireyleri Destekleme Derneği, otizmli ve  özel gereksinimli ailelerinin ve eğitimcilerin girişimiyle  2019 Mart ayında Çorlu’da kuruldu.

Kurucular: Aysel Ergüney(Ekonomist),Ömer Faruk Apaydın (Doktor), Nazlı Yıldıran Akbaş(İşitme Engelli Eğitmeni), Önder Tunca (Spor Eğitmeni), Mehmet Aydın Emir(İşletmeci), Aynur Kurt(Ev Hanımı),Sibel Onar(Ev Hanımı)

Amacı;  otizmli ve özel gereksinimli bireylere, erken tanı konulmasına, tanı konulduğu andan itibaren kişisel gelişim olanaklarının sağlık, eğitim, istihdam,bağımsız yaşam açısından sağlanmasına ,  ailelerin destek yöntemlerinin geliştirilmesine, toplumsal farkındalık yaratılarak dışlanma ve ayrımcılığın ortadan kaldırılmasına yönelik  faaliyetlerde bulunmak, bu alanlarda yapılacak bilimsel çalışmalara katkıda bulunmaktır.

Derneğimiz, kısa, orta ve uzun dönemli projelerle özel bireylerin farklılığının önündeki engelleri “toplumsal bütünleşme” ile ortadan kaldırmayı hedeflemektedir.

01-07 Nisan haftasında yapılacak “Otizme Farkındalık” etkinliklerine öncülük ederek Çorlu’daki diğer engelli dernekleri ile birlikte etkinlik programı düzenlemiş bulunmaktayız.

Değerli Basın Mensupları,

Basın açıklamamızın duyurulmasına yardımcı olmanızı rica ederim.

Saygılarımla.

Aysel Ergüney

Tekirdağ Otizm ve Özel Bireyleri Destekleme Derneği Başkanı